Cooper Standard zwiększy zatrudnienie o 250 osób

cooper standard

250 kolejnych pracowników zamierza w najbliższych ośmiu miesiącach zatrudnić częstochowska firma należąca do międzynarodowego koncernu Cooper Standard, produkująca przewody i systemy antywibracyjne dla branży samochodowej. Obecnie w zakładzie pracuje ponad tysiąc osób.

O planowanych inwestycjach i związanym z tym zwiększeniu zatrudnienia poinformowali prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka przedstawiciele spółki podczas niedawnego spotkania – podał dziś Urząd Miasta.

Cooper Standard to amerykański koncern zajmujący się produkcją elementów samochodowych związanych m.in. z systemami przepływu płynów, uszczelnianiem karoserii, hamulcami i emisją oraz systemami tłumienia drgań w układach zawieszenia silnika i karoserii. Na całym świecie zatrudnia ponad 30 tys. osób, działa w 20 krajach.

– Rok, półtora roku temu wygraliśmy sporo projektów i sukcesywnie dalej zdobywamy nowych klientów i nowe projekty, do których się przygotowujemy i które wdrażamy w zakładzie. W ubiegłym roku wdrożyliśmy ich kilkanaście i zwiększyliśmy zatrudnienie o 200 osób, teraz mamy kolejne, które realizujemy w tym roku – powiedział dyrektor częstochowskiego zakładu Maciej Szmit.

Jak dodał, w ramach zakładanych inwestycji firma nie planuje budowy dodatkowej hali, ale rozbudowę parku maszynowego i infrastruktury. 250 nowych pracowników chce zatrudnić do września br.

Częstochowski zakład działa pod różnymi markami od ponad 20 lat, pod marką Cooper Standard – od kilku. Wytwarza dwie grupy produktów dla przemysłu samochodowego – przewody do transportu różnego rodzaju cieczy (80-85 proc. produkcji) oraz systemy antywibracyjne, wytłumiające drgania w obrębie silnika lub karoserii. Większość produkcji trafia na eksport – m.in. do Chin, Ameryki i całej Europy. Wśród klientów są m.in: grupa Volkswagen czy Ford.

Jak podaje częstochowski magistrat, działająca w tym mieście firma Cooper Standard została nagrodzona w kategorii „Pracodawca” za dynamiczny wzrost zatrudnienia w Polsce, a także za pozycję liczącego się pracodawcy w regionie przez AutomotiveSuppliers.pl – firmę analityczną, która monitoruje sektor motoryzacyjny w w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*