Rząd PiS właśnie zniszczył WOŚP! Fundacja straci miliony


Szokujące doniesienia uderzają do nas z wielu krajów z całego świata. Rząd PiS właśnie zniszczył WOŚP! Fundacja Jurka Owsiaka straci miliony! 

Nie od dziś wiadomo, że obóz władzy Prawa i Sprawiedliwości – delikatnie mówiąc – nie sympatyzuje z założycielem WOŚP, Jurkiem Owsiakiem. Próby bojkotowania jego przedsięwzięcia ostatecznie posunęły się do granic możliwości.

Rząd PiS właśnie zniszczył WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – jak wiadomo – działa nie tylko w Polsce, ale też na arenie międzynarodowej. W dniu zbiórki wolontariusze zbierają datki na jej rzecz również w innych krajach na całym świecie, m.in. w Anglii, Chinach, Gruzji, Australii czy Stanach Zjednoczonych.

Rząd PiS postanowił to zniszczyć i to nie żart! Ministerstwo spraw zagranicznych wystosowało specjalne polecenie do przedstawicieli Polski w innych krajach, że pod żadnym pozorem nie mogą wspierać 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O tych szokujących wydarzeniach donosi największy portal skupiający Polonię –  Progress for Poland.

– Rząd stosuje inne metody. Jurek Owsiak został niedawno wezwany do sądu i zapłacił mandat ze niecenzuralną wypowiedź. Wojsko i urzędnicy wiedzą, że pomoc Orkiestrze może odbić się na promocjach i awansach. Możliwe są dyscyplinarne zwolnienia. Placówki dyplomatyczne RP otrzymały polecenie, by nie angażowały się w finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nie wspierały działalności sztabów, nie użyczały pomieszczeń. Ambasadorzy – by nie obejmowali licytacji honorowymi patronatami –  tak opisuje próbę bojkotu działalności Jurka Owsiaka polonijny portal.

Fundacja straci fortunę

Wielka Orkiestra szczyciła się tym, że działa wszędzie tam, gdzie są Polacy, nawet w innych krajach. Ogromna część z darowizn, które przeznaczane są na leczenie ciężko chorych i umierających dzieci, pochodziła właśnie z funduszy pozyskanych za granicą. Bez pomocy polskich placówek dyplomatycznych, fundacji Owsiaka będzie o wiele trudniej zorganizować zbiórki za granicą co poskutkuje utratą ogromnej ilości pieniędzy. Straty mogą być nawet rzędu milionów złotych.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

Zobacz również