Są sprzedawani na targu za 3000 złotych. Kupujący może zrobić z nimi, co tylko chce

Czy ktokolwiek z Was pomyślałby, że niewolnictwo we współczesnym świecie cały czas istnieje? W świecie, w którym robot otrzymuje obywatelstwo, a wszystko jest skomputeryzowane do granic możliwości? Niestety są rejony świata, w których zapomina się o tym, czym jest człowieczeństwo, a handel ludźmi jest czymś na porządku dziennym. Przerażające, że to człowiek człowiekowi coś takiego jest w stanie zrobić.

Dziennikarz z CNN udał się do Libii, aby przekonać się, czy to o czym słyszał jest okrutną prawdą o traktowaniu niewinnych ludzi. Niestety to wszystko się potwierdziło…

Czy ludzkie życie można wycenić? Niestety w Libii tak. Za 400-800 dolarów (niecałe 1500 – 3000 złotych) można kupić niewolnika. CZŁOWIEKA. Czyjeś życie, czyjeś pragnienia, marzenia i nadzieję… Okazuje się, że tego typu ‘targi’ odbywają się regularnie. Najczęściej ofiarami padają ludzie, którzy w swoim kraju nie mają szansy na lepsze życie i w nadziei na to, że spotka ich coś lepszego, przekraczają granice Libii. W tym czasie poznają ludzi, którzy mają im ‘pomóc’. Niestety bardzo często są to bezduszni przemytnicy, którzy nie mają zamiaru wyciągnąć do tych biednych ludzi ręki, a chcą ich sprzedać i pozbawić wolności – czegoś, co jest najcenniejszym skarbem każdego z nas. Bez tego tracimy swoją tożsamość, poczucie wartości i nie mam szansy na lepsze jutro.

Najczęściej niewolnicy wykonują bardzo ciężką fizyczną pracę, przekraczającą granice ludzkich możliwości.

Ludzie sprzedawani są na targu jak przedmiot. Ci, którzy są zainteresowani, mogą oglądać człowieka z każdej strony…

Czasem niewolników przetrzymuje się w więzieniach. Wymusza się od nich biciem numery do rodzin, a wtedy zastrasza się ich i żąda pieniędzy za wykupienie niewolnika. Gdy bliskich nie stać, ‘więźniowie’ są zabijani…

Nie tylko sprzedawani są mężczyźni, ale i kobiety, które trafiają do domów publicznych lub na prywatny użytek kogoś, kto je ‘kupi’.

Mimo wielu akcji ratunkowych i działających fundacji, mających na celu ograniczenie handlu ludźmi, na świecie cały czas dochodzi do czegoś tak strasznego.


A najgorsze w tym wszystkim jest to…

… że człowiek człowiekowi wyrządza taką krzywdę i skazuje na cierpienie, a często na śmierć.

[Głosów:57    Średnia:1.9/5]

Zobacz również