Urodził się tak wcześnie, że legalnie można było dokonać aborcji. Kobieta postanawia jednak urodzić

Ciąża to okres, w którym rodzice przygotowują się do najważniejszej roli w życiu. Starają się być gotowi na każdą ewentualność. Gromadzą ubrania, kosmetyki i czytają książki. Niestety zdarza się też tak, że dzieci rodzą się chore lub przychodzą na świat znacznie wcześniej. Tego niestety nikt nie jest w stanie przewidzieć…

Gdy rodzice Austina Douglasa dowiedzieli się, że powiększy się ich rodzina, byli wniebowzięci.

Nie myśleli jednak, że ich synek już po 5 miesiącach pojawi się na świecie… Ważył zaledwie pół kg. Urodził się w 22. tygodniu ciąży i od samego początku walczył o życie. Lekarze nie mieli dobrych wieści dla 30-letniej Helen i jej 25-letniego Rhysa partnera. Mimo to para nie przestawała wierzyć.

Dzielne maleństwo

Austin był tak drobny i taki delikatny, że przez jego cieniutką skórę widoczne były organy, a dziurki w uszach jeszcze się nie uformowały. Gdy się urodził, był mniejszy od dłoni matki.

Walka o każdy dzień, o każdy oddech i bicie serca

Chłopczyk spędził w inkubatorze 7 tygodni. Pracownicy ze Szpitala Dziecięcego w Birmingham nie mogli uwierzyć w to, jak silny jest ten maluszek. Miał ogromną wolę walki i naprawdę widać było postępy.

Szczerze przyznam jako pielęgniarka, że nigdy nie widziałam tak małego noworodka. Jego ciałko był tak drobniutkie, widać było każdą żyłkę i narządy. Naprawdę nikt z nas nie wiedział, czy Austin wyjdzie z tego.

Po siedmiu tygodniach chłopczyk zmienił szpital i trafił w inne miejsce. Jest nadzieja, że już 28 lipca wyjdzie do domu

Jestem mamą i muszę wierzyć, bo gdyby nie to, już dawno byśmy się poddali. Każdego dnia serce mojego synka jest coraz silniejsze, a ja nieustannie modlę się, żeby nie miał znów zapalenia płuc.

Podwójny cud

Helen cierpi na zespół policystycznych jajników i lekarze powiedzieli jej, że najprawdopodobniej nigdy nie będzie mogła mieć dzieci.

Wiele lat temu usłyszałam, że jestem w takim stanie, że nigdy nie zajdę w ciążę. Gdy okazało się, że spodziewam się dziecka, uznałam to za cud. Drugim cudem było to, że mój synek przeżył i urodził się w 22. tygodniu ciąży.

Miłość, ogromna wola walka i nadzieja dokonały cudu. Przepiękna historia!

[Głosów:13    Średnia:2.1/5]

Zobacz również